Három számban is ezüstérmet szerzett Gosztonyí Míra

2017. március 28.

A Fogyatékkal Élők Sportszervezeteinek Magyarországi Szövetsége (FMSZ) által szervett nyílt úszóbajnokságon három ezüstérmet is szerzett Gosztonyi Míra, a Bárczi DSE sportolója, iskolánk tanulója.

A 2017. március 25-én (szombaton) Székesfehérváron, a Csitáry G. Emil uszodában megrendezett viadalon serdülő és felnőtt korosztályban versenyezhettek a látás és mozgássérült, tanulásban és értelmileg akadályozott úszok. Idén első alkalommal vehettek részt a megmérettetésen az autista versenyzők.
A Bárczi DSE versenyzője, Gosztonyi Míra (a kép közepén) 50 méteres hát-, mell- és gyorsúszásban is a második helyen csapott célba. Intézményünk volt tanulói, akik jelenleg a kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE versenyzői is remek eredményeket értek el.
Tapolczai Viktória (a képen balra) 100 méteres hát-, illetve 50 méteres gyorsúszásban arany-, míg 50 méteres hát- és 100 méteres gyorsúszásban ezüstérmet szerzett. Zsobrák Balázst 50, illetve 100 méteres hátúszásban sem tudták legyőzni, míg 200 méter vegyesen és 100 méter gyorson a második helyen zárt.
Mindhárom sportolót Kovácsné Solymossy Mária gyógypedagógus, úszóedző készítette fel a megmérettetésre.