Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló

SAJTÓKÖZLEMÉNY „Együtt-Működik” – Gyógypedagógia és szakszolgálati intézmények esélyteremtő szerepe

2019. március 1.  | Frissítve: 2019. március 14.

A súlyos és halmozott fogyatékossággal élő gyermekeket ellátó intézmények szakmai fejlesztésének támogatása érdekében Magyarország Kormánya az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretén belül EFOP-3.1.6-16 kódszámú, A köznevelés esélyteremtő szerepének erősítése tárgyú felhívást tett közzé. A Kaposvári Tankerületi Központ a felhívásra EFOP-3.1.6-16-2017-00015 azonosító számon regisztrált, amelyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság, mint Támogató 2018.03.27-én kelt támogatói döntése szerint támogatásban részesített.

A projekt Széchenyi 2020 program keretében 2018.07.01 – 2021.01.28. között valósul meg 497,97 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásból. A Kaposvári Tankerületi Központ az alábbi intézményeit vonta be a projekt megvalósításába

• Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Fejlesztő Nevelés­Oktatást Végző Iskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény
  • Éltes Mátyás Általános Iskola
  • Somogy Megyei Duráczky József Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény és Kollégium
  • Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat
  • Szivárvány Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény

A projekt átfogó célja összhangban az Emberi Erőforrás Operatív Programban meghatározottakkal, a súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekeket ellátó intézmények szakmai fejlesztésének támogatásával, a családok kompetenciáinak erősítésével, a társadalmi elfogadás elősegítésével, valamint a pedagógiai szakszolgálati intézmények és utazó gyógypedagógusi, utazó konduktori hálózatok fejlesztésével járuljon hozzá az inkluzív, méltányos és minőségi neveléshez és oktatáshoz való hozzáférés javításához, a nevelési-oktatási egyenlőtlenségek csökkentéséhez.A projekt konkrét célja a súlyos és halmozottan fogyatékos gyermekek fejlesztésének támogatása, a családok kompetenciáinak erősítése, a társadalmi elfogadás elősegítése, valamint a pedagógiai szakszolgálati intézmények és utazó gyógypedagógusi, utazó konduktori hálózatok fejlesztése.
A projekt keretében 960 fő pedagógus vesz részt képzésben, átképzésben, míg a támogatott programokban résztvevő tanulók száma 2520 fő. A megvalósítás során 63 új képzési módszertan kerül kidolgozásra, melyet 18 intézményben alkalmaznak majd.

A projektről bővebb információt a http://kk.gov.hu/projektek-kaposvar oldalon olvashatnak.