Dél-Koreába készül Markotány Márk

2012. szeptember 25.  | Frissítve: 2012. szeptember 25.

A Bárczi Gusztáv Módszertani Központ 13 éves tanulója szerezte meg Magyarország egyetlen kvótáját műkorcsolya szakágban a Speciális Olimpia Téli Világjátékára. Markotány Márk ezzel kijutott a január végén kezdődő, dél-koreai versenyre. A magyar olimpiai csapatnak még két somogyi fiatalember is tagja, ők síelésben bizonyítják majd tudásukat.

Dél-Koreába tart a batéi fiú

2012.09.25, Kedd

Egy 13 éves batéi kisfiú szerezte meg Magyarország egyetlen kvótáját műkorcsolya szakágban a Speciális Olimpia Téli Világjátékára. Markotány Márk ezzel kijutott a január végén kezdődő, dél-koreai versenyre. A magyar olimpiai csapatnak még két somogyi fiatalember is tagja, ők síelésben bizonyítják majd tudásukat. A versenyzőket szponzorok támogatják, ám a teljes költségek fedezéséhez még kell a segítség.

Eddigi legnagyobb versenyére készül a batéi Markotány Márk, a mindössze 13 éves fiatalember sorra nyerte az országos bajnokságokat, így Magyarországról neki sikerült megszereznie az egyetlen férfi kvótát a dél-koreai Speciális Olimpia Téli Világjátékára.

Markotány Márk:
- Azt szeretem, hogy meg tudom csinálni az elemeket, a csúszit, az ágyút és a körzőt.

A versenyen egy másfél perces kűrt kell zenére bemutatni, ennek technikai elemeit tanulja most Márk. Edzője, Babochay Edit azt mondja: tanítványa rendkívüli képességekkel, motivációkkal bír, ennek is köszönhető a siker. Tény viszont, hogy Márk tanulásban akadályozott gyermek, így másként kell oktatni.

Babochay Edit, gyógypedagógus, jeges sportoktató:
- Sokkal több bemutatásra van szüksége, tehát a szimpla magyarázat, a szóbeli segítségnyújtás az ő esetében egyáltalán nem elegendő, sokkal több bemutatás az, ami neki a segítséget nyújtja.

A somogyiak teljesítménye nem ismeretlen a Magyar Speciális Olimpia Szövetség előtt, hiszen legutóbb a kaposvári Árok Csaba személyében avattak bajnokot, szintén műkorcsolya szakágban. A fiatalember egy másik társával viszont most sílécekre fog pattanni a speciális olimpián.

Árok Csaba:
- 2009-ben voltam kint Amerikában, Idaho-ban, speciális olimpián, viszonylag jó volt, izgalmas volt, és akkor sikerült elhozni az első helyet, és akkor jutalomból kaptunk a Babochay Edit tanárnőtől egy
jutalom síelés utat, és akkor nagyon megtetszett nekem.

Az olimpiai részvételnek azonban borsos ára van, egy versenyzőnek ugyanis 450ezer forintba kerül az utazás és az ott tartózkodás költsége, ebből 300ezer forintot a Magyar Speciális Olimpia Szövetség biztosít indulónként. Az így fennmaradó, összesen 450ezer forintot az MVM Partner ZRt. biztosítja, a felkészülés költségeihez pedig 100ezer forinttal járul hozzá a Hungaropharma ZRt. kaposvári képviselete- mondja a szakember. Viszont még így is szükség van a segítségre.

Babochay Edit, gyógypedagógus, jeges sportoktató:
- Ez az összeg csak arra elég, hogy kiutazzanak, a különböző edzőtáborok, síelni, kiutazni, Pestre szakedzőhöz utazni, és hasonló költségekre sajnos még nem került meg az összeg.

A szakember azonban bizakodik. Ha pedig sikerül találni további szponzorokat, akkor talán Márk gyermekkori álma is valóra válhat.

Markotány Márk:
- És mi szeretnél lenni?
- Hogy mi szeretnék lenni?! Hát, hm.... korcsolyabajnok.

Forrás: http://www.somogytv.hu/cikkek/87114/