Markotány Márk Somogy megye legjobbjai között

2014. március 4.  | Frissítve: 2014. március 4.

Huszonnyolcadik alkalommal köszöntötték és díjazták a Kapos Hotel kristálytermében az év legjobb somogyi sportolóit. A nyertesek és a díjazottak pénteken este, a Somogy Legjobb Sportolói 2013 Gálaest keretében vehették át elismerésüket.

Az eseményen részt vevők egy perces néma felállással adóztak az ötvenkilenc éves korában, tragikus hirtelenséggel elhunyt Skoda László emlékének, aki hosszú évekig volt a Somogy Megyei Kosárlabda Szövetség, majd napjainkig a Fogyatékkal Élők Somogy Megyei Sportszövetségének főtitkára. Ezt követően pedig már a díjazottaké volt a főszerepet. Elsőként a Bárczi DSE tehetségét, Markotány Márkot szólították, hogy vegye át a neki ítélt "ÉV SPORTOLÓJA" díjat. A Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola, Speciális Szakiskola, Kollégium, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény tanulója, a speciális fejlesztésben résztvevő sportolóként kapta meg a díjat. Markotány Márk újoncként első lett a műkorcsolyázók mezőnyében a Dél-Koreában megrendezett speciális téli világjátékokon, ahol még egy bronzérem, s ezen felül több előkelő helyezés is öregbítette a Bárczi DSE hírnevét. Mivel edzője, Babochay Edit nem tudott részt venni az eseménye, így az ő elismerését az iskola testnevelő tanára, Szőke Andrea vette át.

A Bárczi DSE sportolói még egy elismerésben részesültek. Hétfőn, a kaposvári városházán köszöntötték és díjazták a 2013-as esztendő legjobb sportolóit, köztük Markotány Márkot, Árok Csabát és Papp Norbertet.
Árok Csaba a X. Speciális Olimpia Téli Világjátékán szlalomban és lesiklásban egyaránt negyedik helyen ért célba. A Magyar Speciális Olimpia Szövetség által szervezett lesiklásban pedig aranyérmet szerzett.
Papp Norbert a X. Speciális Olimpia Téli Világjátékán óriásmű lesiklásban bronzérmes lett, míg szlalomban az ötödik hely jutott neki. Az MSOSZ által meghirdetett szlalomban viszont első helyet ért el.
Markotány Márk egyéni műkorcsolya számban aranyérmet szerzett az MSOSZ által szervezett versenyen.
Mindhármukat Babochay Edit készítette fel.