Az intézményben immár 24 éves hagyományra tekint vissza a gyógypedagógiai szakos hallgatók elméleti és gyakorlati képzése.
Gyakorló helye a Kaposvári Egyetem Csokonai Vitéz Mihály Pedagógiai főiskolai Karának, valamint az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Karának.

A gyógypedagógiai hallgatókon kívül teret biztosít a szociális munkás, szociálpedagógus, és gyógypedagógiai asszisztens hallgatók gyakorlati képzéséhez.

Évente közel 300-400 hallgató szerez magas szintű gyakorlati tapasztalatokat a tanulásban akadályozott gyermekek neveléséről és oktatásáról.
A hallgatók az ország minden területéről érkeznek, nagyon gyakran nem szervezetten, hanem egyéni kérésre, mert ebben az intézményben szeretnének tanítási gyakorlatot szerezni.

Szakvezető gyógypedagógiai tanáraik nagyon magas szakmai színvonalon készítik fel a főiskolai hallgatókat választott hivatásuk gyakorlására. Ugyanakkor a jól vezetett, sikeres hallgatói tanítások visszajelzést is adnak, valamint minősítik a hétköznapokon folyó osztálymunkát.

"Jó gyakorlat"

A jó gyakorlat részletes leírása a címre kattintva megtekinthető!

Főiskolai hallgatók gyakorlati képzése