Felnőttképzés

Óvoda

Óvodásaink különleges gondozást, speciális ellátást, egyéni bánásmódot igényelnek. Óvodánk feladata, hogy a gyermekek fogyatékosságából eredő hátrányokat megelőzze, csökkentse, segítse a gyermekek beilleszkedését szűkebb és tágabb környezetükbe.

A csoportos és egyéni foglalkozások, a pihenésre, nyugodt étkezésre, tisztálkodásra, az önállóságra fordított idő megfelelő aránya biztosítéka a gyermekek optimális fejlesztésének.

A tevékenységi formák ritmikusan ismétlődnek, a gyakorlásra, az ismétlésre kellő időt biztosítva, a gyermekek spontán megnyilvánulásait is figyelembe véve. Jól felszerelt óvodánkban a gyerekeket kis létszámú csoportokban szeretetteljes, sok segítséget nyújtó családias légkör fogadja egész évben, ahol minden a gyermekek érdekét szolgálja.

"Jó gyakorlat"

A kompetencia alapú óvodai programcsomag alkalmazása a sajátos nevelési igényű gyermekek óvodájában >>