Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Az elmúlt évek során már hagyománnyá vált, hogy a Somogy Megyei Kormányhivatal Foglalkoztatási Főosztálya a pályaválasztási hetek keretében minden év őszén Pályaválasztási Kiállítást szervez. A Pályaválasztási kiállításra 2017. október 13-án és 14-én került sor a Kinizsi Pál Élelmiszeripari Szakképző Iskolában, szakképző intézmények, szervezetek, kamarák részvételével.

Intézményünk szakiskolája az előző évekhez hasonlóan az idén is részt vett a rendezvényen.

Nagyon fontos, hogy a gyógypedagógiai intézmények is képviseltessék magukat az ilyen szakmai fórumokon, mert a speciális szakképzés alapvetően meghatározza a tanulásban akadályozott fiatalok jövőbeni életesélyét, illetve társadalmi integrációját. A sérült tanulók esetében fokozottan fontos  a piacképes szakképesítés megszerzése, mert e nélkül nagy mértékben csökkennek a fiatalok elhelyezkedési esélyei.

A programon történő részvétellel elsődleges célunk volt, hogy segítsük a fiatalokat a megfelelő iskola és pályaválasztási döntés kialakításában, az egyéni képességek és az érdeklődés összehangolásával.

Fontosnak tartjuk a pálya és iskola választás előtt álló tanulók tájékoztatását, felkészítését, mert így a tanulók könnyebben tudják kiválasztani a szakmák és munkakörök rendszeréből a képességeinek és érdeklődésének megfelelő tevékenységet, ezáltal motiválttá válnak a szakma ismereteinek elsajátítása és a felnőttkori munkavégzés iránt.