Díjátadó ünnepség

Az Ökoiskolai cím pályázatot az értékelő bizottság támogatásra javasolta, ezért a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény elnyerte az Ökoiskolai címet. Az Ökoiskola címkiosztó ünnepségre 2017. november 17-én, Budapesten kerül sor.

TeSzedd!

Intézményünk 2017. szeptember 15-én részt vett a TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért kampányban. A szemétgyűjtési akció keretében szerte az országban „nagytakarítanak” a TeSzedd! önkéntesei. A mozgalmat minden évben megszervezik, hogy a résztvevők közösen tisztítsák meg szűkebb-tágabb környezetüket.

„Állatok világnapja” rendezvény

Az iskola tanulói osztályonként, forgószínpadszerűen vettek részt a feladatok megoldásában. Mindegyik állomáson állatokkal kapcsolatos feladatokat oldottak meg, játszottak, verseltek, énekeltek. Nagy Bianka kutyusával az osztályteremben és az udvaron is lehetett játszani.

Őszi kirándulás a Desedához

A kirándulás során a tanulók megfigyelték az őszi természet és a növények életében bekövetkezett változásokat, terméseket, leveleket gyűjtöttek, valamint az elkészült lombkorona tanösvényt is kipróbálhatták.

Téli madáretetés

Az Ökoiskolai program keretében a napközis tanulók madáretetőket és –itatókat helyeztek el az iskola körül. Csoportonkénti beosztásban figyelték, hogy mikor fogy ki az ennivaló, vagy mikor kell az itatókba vizet önteni a párolgás, vagy a befagyás miatt. A faliújságra közösen készítették a tanulók a téli plakátot és képeket.

„Vitamindélután”

Forgószínpadszerűen ismertették meg a tanulók a téli időszakban ajánlottan fogyasztható, egészségvédő, gyógynövényekből készült teákat, zöldségeket, gyümölcsöket.

Tavaszi kirándulás a Desedához

A tó környékének, élővilágának megfigyelése, ismerkedés a lombkorona tanösvénnyel és természetesen játék a csúszdákon és a játszótéren. A természet szépségei mellett felhívtuk a gyerekek figyelmét a kullancsveszélyre, az általuk terjesztett betegségekre és a megelőzésre is.

Újrahasznosítás - Hulladékok kreatív feldolgozása

Áprilisban kiállítást rendeztünk különböző hulladéknak szánt anyagok kreatív újrahasznosítási lehetőségeiből. Az osztályok érdekes és újszerű tárgyakat készítettek a PET palackból, tojástartóból, papírgurigából, műanyag flakonból és sok minden másból.