Főoldal Fejlesztő Iskola Óvoda Általános Iskola Autista csoport Szakiskola Kollégium Hallgatói képzés Rendezvények Mentoráló Intézmény Módszertani központ Alapítvány Aktuális Eszközkölcsönző

Digitális Témahét
Digitális napló
e-Ügyintézés

Sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók képességfejlesztésének lehetőségei óvodától a munkába állásig

Készült:
Az „ÉRINTŐ – sajátos nevelési igényű gyermekek és fiatalok integrációs programja óvodától a munkába állásig” című TÁMOP -3.4.2.A /11-2-2012-0032 projekt keretében.

Projektvezető: Kovács Attila
Szakmai vezető: Dr. Benczéné Csorba Margit
Témavezető: Kissné Gróf Anita

Készítették:
a Bárczi Gusztáv Módszertani Központ,Kaposvári Kodály Zoltán Központi Általános Iskola, Széchenyi István Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola és a Festetics Karolina Központi Óvoda konzorciuma pedagógusainak szakmai teamje.
Bekesné Porczió Margit, Gurmai Zsuzsanna, Kissné Gróf Anita, Varga Dia, Szabóné Kudomrák Zsuzsanna, Kulcsárné Galetics Ibolya, Sütő Éva

A kiadvány ingyenes, kizárólag zártkörben, oktatási céllal használható, kereskedelmi forgalomba nem hozható.
A felhasználás a jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját nem szolgálhatja.

A kiadvány létrejöttét támogatta: Európai Unió
Bevezető

Az elkészült innováció-tár elsődleges szempontja az egészséges személyiségfejlődés megtámogatása volt, olyan nevelő-oktató környezet kialakításával, melyben minden gyermek, tanuló számára biztosítjuk az életkorához, fejlettségéhez, sérüléséhez szükséges képességstruktúrák kialakítását prevencióval és reedukációval.
Kiemelt figyelmet kapott az innovációk egymásra épülésénél, a köznevelési intézmények közötti átmenet tekintetében az érzelmi biztonság megalapozásával a kognitív intelligencia megerősítése.
A tanulás környezetében olyan belső motivációt igyekeztünk kialakítani, mely megtámogatja a 21. század gyermekének érdeklődési körét, fogékonyságát, ugyanakkor központi helyet kapott a mindenkori társadalmi érték megőrzése a mesén, a szépirodalmon, a népszokások, a tudomány és a gazdasági-kereskedelmi ismeretek tükrében.
Az együttnevelés szellemében,a másság elfogadásával az innovációk fókuszában a gyermek,tanuló kompetenciáit állítjuk, ezáltal is megtámogatva az egyéni differenciálás fontosságát. Újszerű tanulásszervezési eljárások, módszerek adnak lehetőséget a közös élmények, együtt tevékenységek kialakításra, melyek során elsajátítják azokat a személyiség kompetenciákat, melyek nélkülözhetetlenek
lesznek életük során.
                                                                                                                              Dr. Benczéné Csorba Margit